Haber

OceanGate firması: Titanik’in enkazına dalan denizaltıdaki herkesin öldüğüne inanıyoruz

OceanGate’ten yapılan yazılı açıklamada, “CEO’muz Stockton Rush, Şehzade Davut ve oğlu Süleyman Davut, Hamish Harding ve Paul-Henri Nargeolet’in ne yazık ki hayatını kaybettiğine inanıyoruz.” ifadesi yer aldı.

“Denizaltındaki 5 kişi” gerçek kaşifler”Açıklamada şunlara dikkat çekildi” Bu trajik zamanda kalbimiz bu 5 can ve ailelerinin her bir üyesiyle birlikte.”söylendi.

Şirketin arama kurtarma çalışmalarına katılan herkese minnettar olduğunu vurgulayan, ” Bu, tüm kaşif topluluğu ve sevdiklerini denizde kaybeden tüm aileler için çok üzücü bir an. Bu acılı dönemde ailelerin mahremiyetine saygı gösterilmesini rica ediyoruz.‘ ifadeleri kullanıldı.

‘Uzaktan kumandalı araçtan bir süre haber gelmedi’

Yaklaşık 96 saatlik oksijen kaynağı ile yola çıkan ve yolculuk süresinin 2,5 saat olacağı tahmin edilen Titan denizaltısının “Polar Prince” gemisi ile dalıştan 1 saat 45 dakika sonra bağlantısı kesildi. GPS’in çalışmadığı su altında denizaltı, yüzey gemisinden gelen mesajlarla yönlendirildi.

ABD Kıyı Güvenliği’nden yapılan açıklamada, Kanada askeri arama uçağının su altından denizaltıyla ilgili olabileceğini düşündükleri bazı sesler tespit ettiği; Söz konusu seslerin 30 dakikalık aralıklarla duyulduğu belirtildi. Ancak bu seslerin denizaltıyla ilgili olup olmadığı netlik kazanmadı.

ABD Donanması ayrıca, denizaltının bulunması durumunda kurtarma çalışmalarına yardımcı olmak için ağır denizaltı nesnelerini 6.000 metre derinliğe çekebilen bir kaldırma sistemi hazırladı.

Uzmanlar, pazar gününden beri sesi duyulamayan turistik denizaltı aracındaki oksijenin bugün Türkiye saati ile 14.00 itibariyle tükeneceğini tahmin etmişti.

Geminin Elon Musk’ın şirketi SpaceX’in Starlink uydu internet sistemini kullandığı belirtildi.

ozvatan-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu