Ekonomi

İstanbul’un 4 İlçe Belediyesi TROY’a Geçti

İstanbul’da 4 ilçe belediyesinin daha personel maaş kartlarını Bankalararası Kart Merkezi tarafından geliştirilen yurt içi kart TROY’a devretme kararıyla belediye sayısı 19’a çıktı.

Belediyeler ve belediye başkanları TROY sistemine geçişi sosyal medya hesaplarından duyurdu.

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, bankalarla yaptıkları iş birliği kapsamında belediye personelinin kullandığı maaş kartlarını TROY’a devretme kararı aldıklarını belirtti.

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, sosyal medyada yaptığı açıklamada, “Beyoğlu Belediyesi olarak meslektaşlarımızın maaş ödemelerini ve belediyemizin ödeme sistemlerini yerli ve milli ödeme sistemimiz TROY Kart’a taşıyoruz.” O paylaştı.

Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan, bankalarla yaptıkları görüşmeler sonucunda TROY’a geçiş kararı aldıklarını belirtti.

Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “İsrail’i ve destekçilerini boykot etmeye devam ediyoruz. Gerekli görüşmeleri yapıp süreci başlattık. Zeytinburnu Belediyesi olarak TROY Kart’a geçiyoruz.” İfadesini kullandı.

Beykoz, Esenler, Kağıthane, Üsküdar, Sultanbeyli, Sultangazi, Sancaktepe, Tuzla, Pendik, Bağcılar, Başakşehir, Çekmeköy, Gaziosmanpaşa, Eyüpsultan ve Ümraniye belediyeleri de işçi maaş kartlarını yerel kart TROY’a taşıma kararı aldıklarını açıkladı.

niksarhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu