Haber

Demirtaş: PKK’nın silahsızlandırılması için elimizden geleni yapacağız

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Türkiye’de PKK’yı tamamen silahsızlandırmak için elimizden geleni yapacağız ve mutlaka başaracağız” diye söz verdi.

Twitter’da 4 tweet paylaşan Demirtaş, “Halkımıza söz vereceğiz, çatışmalardan beslenen Erdoğan rejimi sonrası Türkiye’de PKK’yı tamamen silahsızlandırmak için elimizden geleni yapacağız ve mutlaka başaracağız. Yapacağız. sağlayın” dedi.

“Bütün bunları çok daha önce yapabilirdik” diyen Demirtaş, “Ama Erdoğan barış isteyenleri hapse attı, tecrit etti, partilerini kapatmaya çalıştı, belediyelerine kayyum atadı, halkı korkutmaya çalıştı. provokasyonlarla çatışmayı körükleyerek “terör” söylemini sürdürüyor.

Demirtaş sözlerini şöyle tamamladı:

“Sahtekarlara inanmayın, barış ve huzur olur. PKK eylemsizlik kararı aldı ve analize kapı açtı. Ancak ısrarlı provokasyonlar var. Allah göstermesin, birileri seçimi etkilemek için kan dökmeye kalkabilir. hep birlikte dikkatli olun, oyuna gelmeyeceğiz. Lütfen unutmayın, biz barış ve demokrasiyiz.” Eşitlik ve kardeşlik içinde birlikte yaşamak istiyoruz. Yeşil Sol Parti en çok bunun için çalışacak. Oy için halkı kışkırtan yalancılara, dolandırıcılara değil bize güvenmeyin. Hep birlikte ve mutlaka kazanacağız. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu